Římské rolety

Římské rolety jsou stále žádanějším způsobem zastínění oken. Lidé si je oblíbili pro svůj moderní vzhled a jednoduchý způsob ovládání.

Římské rolety – nápadité okenní stínění

Pokud máte rádi jednoduchý a moderní styl bydlení, jsou právě římské rolety tím pravým zastíněním pro vaše okna. Mohou se ušít z jakéhokoliv materiálu – ze záclony, závěsu, dekorační látky, a nebo kombinovat obojí dohromady – viz obr. Římským roletám sluší naprosto všechny druhy materiálů, jako jsou pruhy, velké květinové motivy či geometrické tvary, tak i jednoduché hladké materiály. I taková jednobarevná římská roleta vypadá velice čistě a dekorativně. Záleží jen na tom, jaká je vaše představa. My vám ušijeme římské rolety na míru přesně dle vašich představ a materiálových požadavků. Pokud budete potřebovat zcela zastínit místnost, ušije se roleta ze zatemňovací blackoutové látky. Má-li římská roleta sloužit pouze jako dekorace okna, je vhodné ji ušít ze záclony, aby mohla být po celý den stažena, a neubírala na světle. Nebo je tu možnost, že záclonovou římskou roletu doplňují závěsy – viz obrázky níže, které mají funkci buď pouze dekorační a nebo se dají zatáhnout, a tím místnost zastínit.

Římské rolety – užití

Římské rolety jsou velice dekorativní a hodí se hlavně do moderních technicky řešených interiérů. Další výhodou římských rolet oproti klasickým roletám je možnost velkého výběru materiálů. Římské rolety se dají ušít prakticky z jakéhokoliv materiálu, ať už se jedná o záclonu či dekorační látku. Vzhledem k tomu, že jsou šité ze záclon a dekoračních látek, je jejich údržba stejná a dají se prát při 30st Celsia.

Jedná se o rovný pruh látky, který je uchycen na speciálním mechanismu pomocí suchého zipu. Látka je v celé své výšce rozdělena na vodorovné sklady, které se pomocí řetízku pravidelně skládají směrem vzhůru. Pro dokonalý rovný vzhled je v každém skladu plexi tyčka. Římské rolety mohou být ovládány řetízkem, provázkem nebo elektromotorem na dálkové ovládání.

Římské rolety mají své uplatnění jak v obývacích pokojích, ložnicích, dětských pokojích, tak i z hlediska praktičnosti v kuchyních, koupelnách a technických místnostech. Je možné je použít i do atypických oken, jako jsou arkýře a oblouková okna.

    

Římské rolety montujeme do stropu i zdi, a také přímo do okenních rámů, kde je roleta připevněna pomocí bočních silonových vodítek.

Římské rolety –  foto naše realizace

Prohlédněte si naše vlastní realizace nejen římských rolet na stránce naše práce.

Šijeme jak záclonové římské rolety, tak i římské rolety ze závěsových a dekoračních látek. Vaše okna odborně zaměříme, římské rolety ušijeme a namontujeme. Více na stránce servis. 

Pokud potřebujete poradit z vhodným výběrem látky pro římskou roletu, správným umístěním a nebo se třeba poradit se šitím či praním římských rolet, obraťte se na nás a my Vám rádi poradíme.

Kontaktovat nás můžete na tel. 777 291 048 a nebo nás navštivte na adrese: Studio Heimtex s.r.o., Davídkova 1115/75, Praha 8, 18200, st. metra C – Ládví