Japonské posuvné stěny

Sestavit japonskou stěnu tak, aby byla plně funční, měla dostatečné přesahy, byl správně zvolen počet panelů a vybrán vhodný materiál není vůbec snadné. Proto nás neváhejte kontaktovat a my Vám rádi poradíme.

        

Japonské stěny – jednoduchost a elegance

Japonské posuvné stěny jsou velmi moderní způsob zastínění oken. Používají se také k předělení místností nebo jako dekorativní posuvné dveře u šaten či skříní. Japonskou stěnu tvoří jednotlivé látkové panely, které jsou v kolejnici zavěšeny na hliníkových nebo plastových pojezdech pomocí suchého zipu. Celkový počet panelů je dán podle šířky stěny nebo prostoru, kde má být japonská stěna nainstalována. Japonské posuvné stěny vyrábíme na zakázku dle konkrétních požadavků a rozměrů. Šíři panelu doporučujeme 60 až max. 80 cm. Panely mohou být ušity ze záclon, dekoračních látek nebo roletovin. Vybrat si můžete z velkého množství motivů a designů.

Dodáváme dva typy japonských stěn.

 Klasická japonská stěna

Jedná se o kolejnici, která má 2, 3, 4 nebo 5 drážek. Počet kolejnic a tím pádem i panelů určujeme dle rozměru japonské stěny. Tento typ umožňuje použít maximálně 5 panelů při ovládání k jedné straně a 9 panelů při roztahování na dvě strany ( pouze u ručního ovládání).

Panely lze ovládat ručně popř. tahací tyčkou, provázkem a nebo elektromotorem na dálkové ovládání.

      

 Japonská stěna Clic

Jedná se o dvě souběžné kolejnice ve vzdálenosti 5 cm od sebe, ve kterých jsou pomocí jezdců našikmo zavěšeny hliníkové pojezdy ( viz. obrázek ). Výhodou této japonské stěny je použití neomezeného počtu panelů a typů kolejnic – bílé, stříbrné, černé, zlaté atd.

Panely se posunují pravidelně jeden za druhým a stahují buď k jedné nebo dvěma stranám. Ovládání je možné řetízkem nebo ručně, popř. tahací tyčkou.

               

Údržba japonské stěny je velice snadná. Pokud je použitým materiálem záclona nebo dekorační látka, panely se dají prát v pračce při 30st. Celsia. Stačí pouze slepit látkový panel ze suchého zipu a v dolním kraji vyndat závaží.

Japonské stěny montujeme do stropu i zdi.

Japonské stěny – foto naše realizace

Pokud si chcete prohlédnout více z našich vlastních realizací japonských stěn, podívejte se na stránku    naše práce.

Vaše okna odborně zaměříme, poradíme vám s vhodným výběrem materiálu, panely pro japonskou stěnu ušijeme a namontujeme kolejnice. Pro více informací nás kontaktujte na tel. 777 291 048 a nebo nás navštivte na adrese: Studio Heimtex s.r.o., Davídkova 1115/75,  Praha 8, 182 00